Access databáze: Jak skrýt sloupec v tabulce

Access databáze: Jak skrýt sloupec v tabulce

Vítejte v našem článku, který vás provede tím, jak skrýt sloupec v tabulce v Access databázi. Přestože se může zdát, že tato funkcionalita je jednoduchá, přináší s sebou mnoho výhod a přispívá ke zlepšení organizace a přehlednosti vaší databáze. Bez ohledu na to, zda jste začátečníkem v práci s Access databázemi nebo pokročilým uživatelem, naučíme vás krok za krokem, jak tuto funkci využít a jak se vyhnout častým chybám. Připravte se prozkoumávat tajemství skrývání sloupců v Accessu a získat tak dokonalou kontrolu nad svými daty. Po přečtení tohoto článku budete mít vše, co potřebujete, abyste se začali pohybovat s jistotou a efektivitou v této výkonné databázové platformě.

Skrývání sloupce v tabulce pomocí Access databáze

Pokud pracujete s tabulkami v programu Access databáze, může se stát, že budete potřebovat skrýt některý sloupec v tabulce. Tato funkce je užitečná, pokud například chcete skrýt citlivé informace nebo jednoduše získat přehlednější pohled na data. V následujícím postu vám ukážu, jak skrýt sloupec v tabulce pomocí Access databáze.

 1. Otevřete tabulku, ve které chcete skrýt sloupec. Klikněte na záložku "Návrh" v horním menu.

 2. Vyberte sloupec, který chcete skrýt. Klikněte pravým tlačítkem myši na záhlaví sloupce a vyberte možnost "Vlastnosti sloupce".

 3. V okně "Vlastnosti sloupce" najděte možnost "Viditelnost" a vyberte "Ne" z rozbalovacího menu. Potvrďte změny kliknutím na tlačítko "OK".

 4. Sloupec by teď měl být skrytý v tabulce. Pokud chcete sloupec zase zobrazit, opakujte kroky 1-3 a vyberte "Ano" jako viditelnost sloupce.

  je jednoduché a efektivní. Tato funkce vám umožní upravit zobrazení dat dle svých potřeb a zajistí vám větší kontrolu nad vašimi tabulkami.

  Výběr sloupce k skrytí ve vlastnostech tabulky

Pokud pracujete s databází Access a máte potřebu skrýt některé sloupce ve svých tabulkách, nemusíte se obávat! Access vám nabízí jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout. Stačí se podívat do vlastností tabulky a vybrat sloupec, který chcete skrýt.

 1. Otevřete tabulku v návrháři a klikněte pravým tlačítkem myši na sloupec, který chcete skrýt.

 2. Z nabídky vyberte možnost "Vlastnosti pole". Otevře se vám okno se všemi vlastnostmi tohoto sloupce.

 3. V části "Obecné" uvidíte položku "Viditelnost". Zde můžete zvolit, zda chcete sloupec zobrazovat nebo skrýt. Pokud ho chcete skrýt, zvolte možnost "Ne".

 4. Potvrďte změny kliknutím na tlačítko OK a uložte tabulku.

Tímto způsobem můžete skrýt jakýkoli sloupec ve svých tabulkách v databázi Access. Během práce s formuláři a dotazy pak již budete mít kontrolu nad tím, které sloupce budou viditelné a které ne.

Postup skrytí sloupce v Access databázi

Pokud potřebujete skrýt určitý sloupec v tabulce ve své Access databázi, můžete to snadno a rychle udělat pomocí několika jednoduchých kroků. Tento post vám ukáže, jak přistupovat k funkcím skrývání sloupců v programu Access a jak je správně používat.

 1. Otevřete svou Access databázi a klepněte na záložku "Tabulky" v horní části obrazovky.
 2. Vyberte tabulku, ve které chcete skrýt sloupec, a klepněte pravým tlačítkem myši na hlavičku sloupce, který chcete skrýt.
 3. Z nabídky, která se objeví, vyberte možnost "Formát sloupce".
 4. V okně "Formát sloupce" najděte sekci "Formát", která obsahuje možnosti zobrazeného formátu sloupce.
 5. Odškrtněte pole vedle možnosti "Viditelný" a klikněte na tlačítko "OK" pro uložení změn.

Vaše vybraný sloupec by nyní měl být skryt ve vaší Access tabulce. Pokud si změnu rozmyslíte a chcete sloupec znovu zobrazit, jednoduše se vraťte do nastavení správy tabulek a zaškrtněte pole "Viditelný".

Nastavení viditelnosti skrytého sloupce

Přiznejme si to, není nic horšího než mít přeplněnou tabulku s nepotřebnými sloupci, které pouze ztěžují práci. Ale nezoufejte! V Microsoft Access máte možnost skrýt sloupce, které momentálně nepotřebujete vidět. Jak na to?

 1. Krok: Otevřete váš úvěr pro databázi Access a najděte tabulku, ve které chcete skrýt sloupec.

 2. Krok: Klikněte pravým tlačítkem myši na záhlaví sloupce, který chcete skrýt, a vyberte možnost "Vlastnosti sloupce".

 3. Krok: V nabídce "Vlastnosti sloupce" najděte možnost "Viditelnost sloupce" a změňte ji na "Falešný". Sloupec se nyní skryje a nebude viditelný v tabulce.

Tip: Pokud si později rozmyslíte a chcete sloupec znovu zobrazit, jednoduše stačí vybrat sloupec, kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat "Vlastnosti sloupce". Poté změňte "Viditelnost sloupce" na "Pravda".

A to je vše! Nyní máte způsob, jak si usnadnit práci v Access tabulkách tím, že skryjete nepotřebné sloupce a udržíte svou databázi čistou a přehlednou.

Tvorba a aktualizace dotazů s použitím skrytého sloupce

Pokud vlastníte databázi v prostředí Access, můžete jednoduše skrýt sloupec v tabulce pomocí skrytého sloupce. Tato funkce je užitečná v případech, kdy chcete určitá data uchovávat v tabulce, ale nechcete je zobrazovat ve výsledcích dotazů nebo formulářů.

K tomu, abyste skryli sloupec v Accessu, postupujte následovně:

 1. Otevřete databázi v Accessu a vyberte tabulku, ve které chcete skrýt sloupec.
 2. Klikněte pravým tlačítkem myši na záhlaví sloupce, který chcete skrýt, a vyberte možnost "Vlastnosti sloupce".
 3. V dialogovém okně "Vlastnosti sloupce" přejděte na záložku "Formát" a nastavte volbu "Skryto" na "Ano".
 4. Klikněte na tlačítko "OK" a sloupec bude nyní skrytý.

Výhoda této metody spočívá v tom, že data skrytá v tabulce zůstanou nezměněna, takže nemusíte měnit strukturu databáze ani všechny dotazy či formuláře. Můžete tak jednoduše aktualizovat dotazy s použitím skrytého sloupce a zobrazovat pouze relevantní informace.

Užitečné tipy pro skrývání sloupce v Access databázi

Existuje mnoho situací, kdy můžete potřebovat skrýt sloupec v tabulce Access databáze. Možná máte sloupec s citlivými údaji, které by neměly být viditelné pro všechny uživatele. Nebo chcete jednoduše omezit zobrazení sloupce pro přehlednosti vaší tabulky. Bez ohledu na důvod, skrývání sloupce v Access databázi je snadné a rychlé.

Níže uvádím pár užitečných tipů, jak skrýt sloupec v Access databázi:

 1. Použití nástroje tabulky: Otevřete tabulku, ve které chcete skrýt sloupec, a vyberte sloupec, který chcete skrýt. Poté klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "Skryt" v kontextovém menu. Sloupec bude ihned skryt a nezobrazuje se v tabulce. Tímto způsobem můžete skrýt libovolný počet sloupců v tabulce.

 2. Použití vlastností sloupce: Alternativně můžete sloupec skrýt také pomocí vlastností sloupce. Otevřete tabulku a klikněte na horní okraj sloupce, který chcete skrýt. V dolní části okna tabulky najdete vlastnosti sloupce. Pokud je vlastnost sloupce "Viditelnost" nastavena na "Ano", jednoduše ji změňte na "Ne". Sloupec bude skryt a nebude se již zobrazovat v tabulce.

 3. Vytváření dotazů: Pokud chcete skrýt sloupec výsledných dotazů, můžete vytvořit nový dotaz. Přejděte do záložky "Dotazy" a klikněte na "Vytvořit". Pak vyberte tabulku, ve které se nachází sloupec, který chcete skrýt. Poté přetáhněte všechny sloupce, které chcete zobrazit, do designové mřížky. Sloupec, který chcete skrýt, pouze nechte v tabulce (mřížce). Poté spusťte dotaz a sloupec nebude viditelný výsledných výsledcích dotazu.

Skrývání sloupce v Access databázi je snadný způsob, jak ochránit citlivá data nebo zlepšit přehlednost tabulky. Díky jednoduchým postupům, které jsem vám představil, budete schopni snadno skrýt sloupce dle svých potřeb a zlepšit tak svou práci v Access databázi. V tomto článku jsme prozkoumali jednoduchý způsob, jak skrýt sloupec v Access databázi. S těmito znalostmi se stanete odborníkem na správu tabulek a efektivní organizaci dat. Takže neváhejte a začněte využívat tyto užitečné techniky ve svých projektech!
Access databáze: Jak skrýt sloupec v tabulce

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *