ArchiCAD: Jak odstranit buňky z tabulky

V tabulkových programech jako je ArchiCAD, může být odstranění nechtěných buněk z tabulky zapálením do komplexního úkolu. Nicméně, s pomocí správných nástrojů a znalostí lze tento proces zjednodušit a zefektivnit. V tomto článku se zaměříme na to, jak odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD efektivně a bez zbytečného složitosti. Bez ohledu na to, jestli jste začátečník nebo pokročilý uživatel, budete mít po přečtení tohoto článku jasno v tom, jak správně odstraňovat buňky z tabulky v ArchiCADu.

Jak odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD

Pokud potřebujete odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD, je to jednoduchý proces, který vám umožní upravit a aktualizovat vaše tabulky podle potřeby. Zde je krok za krokem návod:

 1. Otevřete svůj projekt v ArchiCADu a přejděte do pohledu, kde se nachází tabulka, ze které chcete odstranit buňky.

 2. Vyberte nástroj "Editovat tabulky" z hlavního menu. Tím se zobrazí panel nástrojů pro úpravu tabulek.

 3. Klikněte na tabulku, kterou chcete upravit, abyste ji vybrali.

 4. Pomocí nástroje pro výběr (označení) vyberte buňky, které chcete odstranit. Můžete vybrat více buňek najednou, pokud je to potřeba.

 5. Klikněte pravým tlačítkem myši na vybrané buňky a vyberte možnost "Odstranit buňky" z nabídky. Buňky budou okamžitě odstraněny z tabulky.

 6. Abyste provedli ostatní změny v obsahu tabulky, například aktualizaci či formátování, použijte nástroje a funkce dostupné v panelu nástrojů pro úpravu tabulek.

Pamatujte, že odstranění buňky z tabulky může mít vliv na celkovou strukturu tabulky. Ujistěte se, že jste si jisti svými změnami a případně uchovávejte zálohu projektu. Doufáme, že vám tento návod pomohl a že se vám bude dále dobře pracovat s ArchiCADem!

Vybrání buňky v ArchiCAD a použití klávesové zkratky

Potřebujete odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD? Vybrání buňky a použití klávesové zkratky je snadný a efektivní způsob, jak toho docílit. Stačí vybrat buňku, kterou chcete odstranit, a poté použít klávesovou zkratku Delete. Tím se buňka okamžitě odstraní z tabulky.
Pokud chcete odstranit více buněk najednou, můžete použít klávesovou zkratku Shift + Delete. Tím se vybere všechno dole a vpravo od vybrané buňky a odstraní se to najednou. Tato metoda je velmi rychlá a účinná při odstraňování většího množství buněk.
Nyní máte jednoduchý trik, jak odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD. Použití klávesové zkratky Delete nebo Shift + Delete vám ušetří čas a usnadní práci s tabulkami. Pamatujte si tyto zkratky a využijte je ve svých dalších projektech.
<img class="kimage_class" src="https://keytrainings.cz/wp-content/uploads/2023/11/g4c6081dc209c26540d7088be85d06766ae019e39fd424d0c120fbb631309e20d9e617f1a43036546638cf1d79bcbeb38_640.png" alt="Využití funkce "Delete" pro odstranění buňky v ArchiCAD">

Využití funkce "Delete" pro odstranění buňky v ArchiCAD

V ArchiCADu je možné využít funkci "Delete" pro odstranění buňky v tabulce rychle a efektivně. Tato funkce je užitečná při úpravách projektu nebo při vytváření nových tabulek.

Chcete-li odstranit buňku, vyberte ji a klikněte pravým tlačítkem myši. V kontextovém menu se objeví možnost "Delete". Po jejím vybrání se buňka okamžitě odstraní z tabulky.

Pokud potřebujete odstranit více buněk najednou, můžete použít nástroj "Delete Multiple". Stačí, když zaškrtnete všechny buňky, které chcete odebrat, a poté kliknete pravým tlačítkem myši. V kontextovém menu vyberte možnost "Delete Multiple". Tím se odeberou všechny vybrané buňky najednou.

Použití funkce "Delete" pro odstranění buněk v ArchiCADu je snadné a přináší vám rychlé výsledky. Ušetří vám čas a usnadní práci s tabulkami ve vašem projektu.

Použití nástroje pro odstranění více buněk najednou v ArchiCAD

je jednoduché a efektivní. Tento nástroj umožňuje uživatelům rychle a snadno odstranit požadované buňky z tabulky. Zde je několik kroků, které vám pomohou tuto funkci využít správně:

 1. Vyberte buňky, které chcete odstranit: Pomocí myši vyberte všechny buňky, které chcete odstranit z tabulky. Můžete vybrat buňky v jedné nebo více řadách najednou.

 2. Použijte funkci "Odstranit buňky": Po zvolení požadovaných buněk najděte a klikněte na ikonu "Odstranit buňky" v horním panelu ArchiCADu. Tato ikona může mít podobu koše nebo symbolu "X". Pokud jste vybrali správné buňky, budou okamžitě odstraněny z tabulky.

 3. Ověřte výsledek: Projděte si tabulku a zkontrolujte, zda byly požadované buňky skutečně odstraněny. Měli byste vidět, že buňky, které jste vybrali, již nejsou součástí tabulky.

  vám ušetří čas a zjednoduší vaše projekty. Nezapomeňte, že tuto funkci můžete využívat i při úpravě existujících tabulek, nejen při tvorbě nových. Buďte si jisti, že víte, které buňky chcete odstranit, abyste zabránili nežádoucímu ovlivnění vašich dat.

  Jednoduché kroky pro odstranění buněk z tabulky v programu ArchiCAD

  Odstranění buněk z tabulky v programu ArchiCAD je snadný proces, který vám umožní upravit vaše návrhy a úpravy ještě efektivněji. V tomto článku vám představíme jednoduché kroky, které vám pomohou tento úkol snadno a rychle dokončit.

 4. Vybrání buněk k odstranění: Začněte tím, že vyberete buňky, které chcete odstranit. Jednoduše klepněte na buňky a podržte klávesu Ctrl (Cmd pro uživatele Macu), abyste vybrali více buněk najednou. Můžete také vybrat celý sloupec nebo řádek klepnutím na jeho záhlaví.

 5. Klikněte na pravé tlačítko myši: Po vybrání buněk klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost "Odstranit" v kontextovém menu. Tím se odstraní vybrané buňky z tabulky.

 6. Upravení tabulky: Pokud chcete upravit vzhled tabulky po odstranění buněk, můžete použít různé funkce programu ArchiCAD, například změnu velikosti sloupců nebo řádků, přidání nebo odstranění záhlaví sloupců nebo řádků, změnu stylu písma apod. Všechny tyto funkce jsou snadno dostupné v editačním režimu tabulky v programu ArchiCAD.

Ve chvíli, kdy si osvojíte tyto jednoduché kroky, budete schopni efektivně a snadno odstranit buňky z tabulky v programu ArchiCAD. Můžete tak rychle upravovat a vylepšovat své návrhy a úpravy a dosáhnout tak výsledků, které vás budou plně uspokojovat.

Vytvoření nové tabulky bez buněk v ArchiCAD

Tabulky jsou důležitou součástí projektování v ArchiCADu, ale mohou se stát frustrujícími, pokud obsahují nepotřebné buňky. V tomto článku vám představíme jednoduchý postup, jak odstranit buňky z tabulky a vytvořit novou bez nich. Tato technika vám ušetří čas a zlepší přehlednost vašich projektů.

Prvním krokem je vybrat tabulku, ze které chcete odstranit buňky. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na tabulku a vyberte možnost "Upravit tabulku" z nabídky. Zobrazí se vám okno s editačním režimem tabulky.

Nyní přejděte na záložku "Buněčná mřížka" v horní části okna. Zde vidíte rozměry tabulky a všechny buňky obsažené v ní. Vyberte buňky, které chcete odstranit, a klikněte na tlačítko "Smazat vybrané buňky". Poté potvrďte své rozhodnutí kliknutím na tlačítko "OK".

Tím jste dokončili proces odstranění buněk z tabulky v ArchiCADu. Můžete si všimnout, že tabulka se automaticky přizpůsobí novému počtu buněk a zůstane plně formátována. Pokud budete potřebovat přidat nové buňky do tabulky, postupujte stejným způsobem, ale vyberte možnost "Vložit nové buňky" místo "Smazat vybrané buňky".

Těšíme se, že vám tento postup pomůže efektivněji pracovat s tabulkami v ArchiCADu.

Ochrana dat při odstranění buněk v ArchiCAD

Pokud jste ArchiCAD uživatel a potřebujete odstranit buňky z tabulek, máme pro vás několik užitečných tipů a triků. Při odstranění buněk je velmi důležité zajistit ochranu dat, abyste minimalizovali riziko ztráty informací.

Začněme užitím příkazu "Oříznout" (Trim) v ArchiCADu. Tento příkaz je užitečný, pokud chcete odstranit konkrétní buňky, které již nejsou potřebné. Stačí vybrat buňku nebo skupinu buněk a použít příkaz "Oříznout". Tímto způsobem můžete snadno odstranit nepotřebné informace a udržet svou tabulku přehlednou.

Další možností je použití funkce "Smazat obsah" (Clear Contents), která vám umožní odstranit všechny hodnoty v buňce, aniž byste samotnou buňku smazali. Stačí vybrat buňku nebo skupinu buněk a použít příkaz "Smazat obsah". Tímto způsobem si můžete ponechat formátování buňky a přitom odstranit její obsah.

Abychom zajistili ochranu dat, je také důležité pravidelně zálohovat svou práci. Předtím, než začnete odstranění buněk, je vždy dobré vytvořit zálohu souboru projektu. Pokud se něco nepovede, můžete se vrátit k předchozí verzi a obnovit ztracené informace.

Věříme, že vám tyto tipy pomohou při odstraňování buněk v ArchiCADu a zabezpečení vašich dat. Sledujte náš blog pro další užitečné rady a triky pro práci s ArchiCADem. Doufáme, že vám náš článek o odstranění buněk z tabulky v ArchiCADu přinesl potřebné informace a vědomosti. S novými znalostmi budete schopni efektivněji pracovat s tabulkami v tomto programu a zvýšit tak svou produktivitu. Pokud máte další otázky, neváhejte se nás zeptat!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *