ArchiCAD 19: Jak přidat do tabulku povrchovou úpravu

ArchiCAD 19: Jak přidat do tabulku povrchovou úpravu

Víte, že ArchiCAD 19 nabízí skvělé nástroje pro správu a organizaci dat ve vašich projektech? Jedním z nich je schopnost přidat do tabulky povrchovou úpravu, což vám umožní lépe sledovat a dokumentovat všechny potřebné informace o materiálech a jejich vlastnostech. V tomto článku se podíváme na jednoduchý postup, jak efektivně využít tuto funkci a zajistit si tak přehlednou a přesnou dokumentaci. Připravte se na to, jak se stát mistrem tabulek v ArchiCAD 19 a získat skvělou kontrolu nad povrchovými úpravami vašich projektů!

1. Rozhraní ArchiCAD 19: Přehled o přidávání povrchových úprav do tabulek

V ArchiCADu 19 si lze snadno přidávat povrchové úpravy do tabulek, což umožňuje přesnější a lepší vizualizaci materiálů ve vašem projektu. Když kliknete na ikonku tabulky v nástrojové liště, otevře se editor tabulky, kde můžete přidávat a upravovat údaje.

Abyste přidali povrchovou úpravu, klikněte na příslušnou buňku v sloupci "Povrchové úpravy". Otevře se vám nástroj "Povrchové úpravy", který nabízí různé možnosti. Zde můžete vybrat předdefinované materiály z knihovny, nebo vytvořit svůj vlastní materiál. Po výběru se zobrazí název a popis povrchové úpravy v tabulce.

Je důležité si uvědomit, že povrchové úpravy v tabulkách neovlivňují samotnou geometrii objektu, ale pouze jeho vizuální reprezentaci v tabulkách a výkresech. Tímto způsobem můžete snadno a rychle vytvářet přehledné a profesionální prezentace svých projektů s přesným zobrazením materiálů a povrchových úprav. Nezapomeňte si také nastavit formát výstupu, abyste měli výslednou tabulku přesně tak, jak potřebujete.

2. Důležitost správného používání tabulek pro povrchovou úpravu v ArchiCAD 19

Správné používání tabulek pro povrchovou úpravu je pro práci v programu ArchiCAD 19 nezbytné. Tabulky slouží k přehlednému a efektivnímu zobrazení informací o různých povrchových úpravách a materiálech v projektu. Přidávání a upravování povrchových úprav do tabulek je snadné a intuitivní.

Pro přidání povrchové úpravy do tabulky postupujte následovně:

 1. Otevřete tabulku, do které chcete přidat povrchovou úpravu.
 2. Ve sloupci "Povrchová úprava" klikněte na prázdnou buňku řádku, kde chcete úpravu přidat.
 3. Z rozbalovací nabídky vyberte požadovanou povrchovou úpravu.
 4. Pokud žádná úprava neodpovídá vašim potřebám, můžete vytvořit vlastní úpravu. Klikněte na možnost "Přidat novou úpravu" a vyplňte požadované informace o úpravě.
 5. Potvrďte přidání úpravy do tabulky kliknutím mimo buňku.

Přidávání povrchových úprav do tabulek je klíčové pro správnou vizualizaci a dokumentaci vašeho projektu v ArchiCAD 19. S správným používáním tabulek můžete efektivně pracovat s povrchovými úpravami a usnadnit komunikaci mezi členy týmu a klienty.

3. Jak přidat a upravovat povrchové úpravy ve funkci tabulky v ArchiCAD 19

Přidání a úprava povrchových úprav ve funkci tabulky v ArchiCAD 19 je jednoduchým procesem, který vám umožní snadno a rychle upravovat vzhled vašeho modelu. Tato funkce vám umožní přidat různé materiály a povrchové úpravy do jednotlivých prvků ve vašem projektu.

 1. aby jste přidali povrchovou úpravu do tabulky, stačí otevřít okno tabulky kliknutím na kartu "Povrchové úpravy" v nástrojové liště ArchiCADu. Zde můžete vyhledávat všechny dostupné materiály a povrchové úpravy.
 2. Po vybrání požadované povrchové úpravy se zobrazí ve vašem modelu. Můžete ji snadno upravit pomocí možností, jako je změna barvy, lesku nebo textury.
 3. Pokud chcete upravit povrchovou úpravu v tabulce, jednoduše ji vyhledejte a upravte její parametry. Změny se automaticky projeví ve vašem modelu.

Přidání a úprava povrchových úprav ve funkci tabulky je skvělým způsobem, jak rychle a jednoduše vylepšit vzhled vašeho projektu v ArchiCADu 19. S touto funkcí budete mít plnou kontrolu nad materiály a povrchovými úpravami vašeho modelu, aby odpovídaly vašim specifickým požadavkům a vizím.

4. Maximální efektivita při využívání tabulkových funkcí ArchiCADu 19 pro povrchovou úpravu

Přidání povrchových úprav do tabulek v ArchiCADu 19 je klíčem k maximální efektivitě při práci s tímto nástrojem. Tabulky totiž umožňují rychle a přehledně zobrazit všechny potřebné informace o povrchových úpravách jednotlivých prvků ve vašem projektu. Následující postup vám pomůže získat úplný přehled o všech povrchových úpravách použitých ve vašem projektu.

 1. Otevřete svůj projekt v ArchiCADu 19 a vyberte záložku "Tabulky" v horní části obrazovky. Následně klikněte na tlačítko "Přidat tabulku" a zvolte možnost "Povrchové úpravy".

 2. Po vybrání této možnosti se vytvoří nová tabulka, ve které budou automaticky zobrazeny všechny povrchové úpravy použité ve vašem projektu. Tabulka vám poskytne přehledný seznam všech těchto úprav včetně informací o jejich názvu, materiálu, textuře a dalších technických parametrech.

 3. Abyste tuto tabulku přizpůsobili vašim potřebám, můžete využít různé možnosti formátování. Například můžete přidat sloupce pro další informace, přidat řádky pro další úpravy, nebo upravit styl textu a velikost písma.

 4. Jakmile je tabulka připravena, můžete jednoduše přidat povrchové úpravy do ní. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem myši na prvek ve vašem projektu a v nabídce vybrat příkaz "Přidat do tabulky". ArchiCAD pak automaticky aktualizuje tabulku a přidá nový záznam s informacemi o dané úpravě.

S využitím tabulkových funkcí ArchiCADu 19 pro povrchovou úpravu získáte přehledný a kompletní seznam všech použitých úprav ve vašem projektu. Tento postup vám pomůže usnadnit práci s povrchovými úpravami a zvýší vaši efektivitu při tvorbě a správě projektů v ArchiCADu 19. Doufáme, že vás tento článek seznámil s tím, jak jednoduše přidat povrchovou úpravu do tabulky v programu ArchiCAD 19. S touto znalostí budete schopni efektivně pracovat a dále zdokonalovat svůj profesionální design. Nezapomeňte si vyzkoušet tyto postupy ve svých vlastních projektech a objevit všechny možnosti, které vám ArchiCAD 19 nabízí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *