ArchiCAD 19: Jak přidat do tabulku místností omítku

ArchiCAD 19: Jak přidat do tabulku místností omítku

Vítejte u dalšího vzrušujícího článku, tentokrát se zaměříme na ArchiCAD 19 a konkrétně na jednu z jeho skvělých funkcí – jak přidat do tabulky místností omítku. Tato funkcionalita je neocenitelným nástrojem pro architekty, kteří se snaží vytvořit kompletní a přesné návrhy stavby. V dnešním článku vám ukážeme jednoduchý postup, jak tuto funkci využít a jak přidat omítku do tabulky místností. Bez ohledu na váš profesionální background, věříme, že si po přečtení tohoto článku budete moci snadno a efektivně přidávat omítku do vašich projektů v ArchiCADu 19. Připravte se na otevření nových možností a zlepšení svého pracovního postupu!

Jak přidat omítku do tabulky místností v ArchiCAD 19

Existuje několik jednoduchých kroků, . Tento software poskytuje uživatelům snadné a efektivní řešení pro správu a organizaci informací o materiálech ve vašem projektu.

 1. Otevřete svůj projekt v ArchiCADu 19 a přepněte se na pohled tabulky místností. Tato funkce je velmi užitečná pro přehlednou správu a identifikaci místností ve vašem modelu.

 2. Vyberte místnost, které chcete přidat omítku do tabulky. Klikněte na tuto místnost a vyberte možnost "Materiál" v panelu vlastností.

 3. Otevře se okno s možností přidat nebo upravit materiál pro tuto místnost. Zde můžete vybrat omítku z dostupných materiálů nebo vytvořit nový materiál podle vašich specifikací. Pokud již máte vytvořený materiál, můžete ho vyhledat v knihovně materiálů.

 4. Poté, co jste vybrali omítku, kterou chcete přidat do tabulky, klikněte na tlačítko "Přidat" nebo "Uložit" a omítka bude přidána jako materiál pro danou místnost.

Přidání omítky do tabulky místností v ArchiCADu 19 je snadný proces, který poskytuje jasný a přehledný přístup k informacím o materiálech ve vašem projektu. S tímto nástrojem můžete rychle a snadno spravovat a upravovat materiály a jejich vlastnosti, což vám umožní efektivněji pracovat a přizpůsobit si projekt dle vašich potřeb.

Důležitost omítky při tvorbě tabulky místností

Důležitost omítky při tvorbě tabulky místností

Při tvorbě tabulky místností je důležité nezapomínat na omítku. Omítka slouží jako povrchová úprava stěn a podlah a její správné zařazení do tabulky zajistí přesný přehled o využití jednotlivých prostorů. V programu ArchiCAD 19 je přidání omítky do tabulky místností jednoduché a může velmi usnadnit práci architektům a projektantům.

Pro zařazení omítky do tabulky je potřeba postupovat následovně:

 1. Otevřete si projekt v programu ArchiCAD 19.
 2. V nabídce vyberte "Nástroje" a dále "Místnosti a Povrchy" a klikněte na "Tabulka místností".
 3. V seznamu sloupců tabulky zvolte "Omítka" a zaškrtněte potřebný výběr.
 4. Potvrďte změny a tabulka se automaticky aktualizuje s novou informací o omítce v jednotlivých místnostech.

Díky přidání omítky do tabulky místností se získá přehledný Soupis povrchů, který může být dále využit například při plánování stavebních prací či při komunikaci s dodavateli. ArchiCAD 19 tak nabízí intuitivní a efektivní způsob, jak správně zařadit omítku do tabulky místností. Tak neváhejte a vyzkoušejte tento užitečný nástroj sami!

Postup přidání omítky do tabulky místností v ArchiCAD 19

Proces přidání omítky do tabulky místností v ArchiCAD 19 je jednoduchý a efektivní. Postupujte podle následujících kroků:

 1. Otevřete projekt v ArchiCADu 19 a přejděte do náhledu půdorysu.
 2. Vyberte nástroj "Vymezit místnost" a zadejte rozměry místnosti, ke které chcete přidat omítku.
 3. Jakmile je místnost vymezěna, klikněte pravým tlačítkem myši na místnost a vyberte možnost "Vlastnosti". Otevře se dialogové okno s detaily místnosti.
 4. V dialogovém okně se přepněte na kartu "Omítka" a zaškrtněte políčko "Použít omítku".
 5. Nyní můžete vybrat z dostupných omítek pomocí rozbalovacího menu nebo jejich importem ze speciální knihovny. Zvolte omítku, kterou chcete použít a potvrďte svůj výběr.
 6. V dalších polích v dialogovém okně můžete nastavit parametry omítky, jako je tloušťka, vzor, barva atd.
 7. Potvrďte své změny kliknutím na tlačítko "OK". Omítka by nyní měla být přidána do tabulky místností pro vybranou místnost.

Přidání omítky do tabulky místností v ArchiCADu 19 je skvělý způsob, jak vizualizovat a spravovat materiály v projektu. S tímto postupem můžete jednoduše upravovat vzhled a vlastnosti omítky pro každou místnost ve vašem projektu. Buďte kreativní a zkuste různé omítkové vzory a barvy pro různé části vašeho projektu.

Možnosti nastavení omítky v tabulce místností ArchiCAD 19

V ArchiCADu 19 máme nejen možnost přidání místností do výkresů, ale také možnost nastavení detailů pro každou místnost. Jednou z velmi užitečných vlastností je možnost přidání omítky do tabulky místností.

Když chceme přidat omítku do tabulky místností, musíme postupovat následovně:

 1. Vyberte místnost, do které chcete přidat omítku.
 2. Otevřete Dialog nastavení místností.
 3. Na kartě Ostatní vyberte možnost Zobrazení omítky v tabulce místností.
 4. Pokud chcete změnit vzhled omítky, můžete také upravit styl omítky pomocí tlačítka Styl omítky.

Když budete mít omítku přidánu do tabulky místností, budete mít přehled o omítce ve všech místnostech ve vašem projektu. Můžete tak snadno určit, jaký typ omítky je potřebný v každé místnosti. Díky této vlastnosti můžete být ještě efektivnější při práci s ArchiCADem 19. Doufáme, že tento článek vám pomohl lépe porozumět funkcím ArchiCADu 19 a jak přidat omítku do tabulky místností. S těmito znalostmi a nástroji, budete schopni efektivněji pracovat s tímto softwarem a vytvářet profesionální návrhy. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit – jsme tu, abychom vám pomohli.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *